Mergina su drakono tatuiruote

Mergina su drakono tatuiruote

Šokiruojantis, prieštaringas, gundantis, brutalus, baisus, nepadorus, seksualus ir viltingiausiai laukiamas žiemos sezono filmas. Jeigu matėte BAFTA apdovanojimą pelniusį skandinavišką trilerį arba skaitėte lietuvių kalba išleistas Stiego Larssono trilogijos knygas, tai jau žinosite nemalonios provokacijos turinį. Visuomenės sugėdintas žurnalistas ir talentinga kompiuterių hakerė gotė narsto turtingiausioje Švedijos šeimoje mįslingai dingusios merginos likimą.

Holivudui paskelbus apie ketinimus adaptuoti sensacingą romaną į anglišką versiją, pasipylė visuomenės abejonės, kam gi to reikia, kai jau sukurtas sėkmingas švediškas filmas. Tačiau režisieriaus Davido Fincherio („Kovos klubas“, „Septyni“) užsidegimas, scenaristo Steveno Zailliano („Šindlerio sąrašas“) dalyvavimas ir intriguojančiai vaidmenims parinkti aktoriai neleido suabejoti, kad ruošiamasi susprogdinti bombą. Net ir žinant visus atsakymus, įdomu, kaip šie žmonės perteikė švedų rašytojo idėjas.

„Socialiniame tinklapyje“ režisierių nustebinusi australė Rooney Mara pasiryžo kardinaliai transformacijai. Švelni mergina nusikirpo ir persidažė plaukus, išsibalino antakius, į jautriausias kūno vietas įsivėrė auskarus, lankė kikbokso treniruotes, išmoko valdyti motociklą, važinėti skeitu, žiūrėjo Gasparo Noe „Nesugrąžinamą laiką“ ir daug kitų žiaurių filmų, lankėsi išprievartautų merginų centre ir autizmu sergančių vaikų mokykloje, kentėjo po 16 valandų per parą trunkančius ir sekinančius filmavimus. Apsinuoginti nebijanti aktorė įkūnijo visiškai kitokią Lisbet Salander negu kolegė iš Švedijos Noomi Rapace.

Pranešti apie neveikiantį filmą